Sauny cieszą się coraz większą popularnością i korzysta z nich stale rosnące grono osób. Jeśli i Ty chcesz skorzystać z sauny, nie ma z tym najmniejszego problemu. Wystarczy odwiedzić siłownię, ośrodek SPA, pływalnię lub inny obiekt z sauną publiczną. Wchodząc po raz pierwszy do sauny, pamiętaj jednak o przestrzeganiu pewnych reguł. Poniżej znajdziesz zestawienie siedmiu rzeczy, o których należy pamiętać, gdy korzystasz z sauny.

Pamiętamy o prysznicu

Zanim wejdziesz do sauny, weź prysznic. Być może wcześniej umyłeś/umyłaś się w domu, ale zanim wejdziesz do sauny, kolejny raz należy opłukać swoje ciało pod prysznicem. Higieny nigdy za wiele. Poza tym obsługa obiektu może zwyczajnie tego od Ciebie zażądać. Zamiast wdawać się w niepotrzebne dyskusje, wystarczy te kilka minut poświęcić na prysznic.

Zapomnij o stroju kąpielowym

Sauna to nie basen i strój kąpielowy nie będzie Ci potrzebny. Do sauny wchodzi się nago, a jeśli masz przed tym opory, skorzystaj z większego ręcznika, którym osłonisz swoje ciało. Gdy z sauny korzystasz po raz pierwszy, postaraj się wybrać bardziej kameralny obiekt, w ten sposób oswoisz się z nagością, która jest czymś naturalnym, jeśli chodzi o saunę.

Pamiętaj o ręczniku

Ręcznik nie służy Ci tylko i wyłącznie do osłonięcia swojego ciała. Siadanie bezpośrednio na deskach jest niehigieniczne i źle widziane. Zanim usadowisz się w wybranym przez siebie miejscu, na deskach rozłóż ręcznik. Wychodząc z sauny nie zapomnij zabrać go ze sobą. W ten sposób zrobisz miejsce kolejnym osobom.

Nie kręć się

Efekt terapeutyczny odczuwalny jest dopiero po około 8-10 minutach pobytu we wnętrzu sauny. Jeśli będziesz wchodzić i wychodzić z sauny co 2-3 minuty, z pewnością nie osiągniesz zamierzonego efektu i nie oczyścisz swojego organizmu. Poza tym takie zachowanie może zdenerwować innych użytkowników. Ciągłe przeciągi nie sprzyjają złapaniu odpowiednio wysokiej temperatury i niweczą sens zabiegu.

Staraj się zachować spokój

Sauna to nie dyskoteka, odpada zatem puszczanie w jej wnętrzu głośnej muzyki. W saunie zachowuj się spokojnie, z szacunkiem do innych osób. Oczywiście możesz rozmawiać, pamiętaj jednak o pozostałych użytkownikach i nie zakłócaj im spokoju. W końcu sauna to miejsce, w którym każdy powinien móc się zrelaksować i odprężyć.

Pamiętaj, że nie jesteś sam

Jeśli z sauny korzysta większa liczba osób, zanim kolejny raz polejesz kamienie lub skorzystasz z ulubionego olejku zapachowego, zapytaj czy inni użytkownicy się na to zgadzają. Każdy ma własne preferencje względem temperatury, wilgotności czy ulubionych zapachów i nie należy uszczęśliwiać nikogo na siłę.

Opłucz się po saunie

Nawet jeśli nie czujesz potrzeby skorzystania z prysznica po wyjściu z sauny i tak należy to zrobić. Wskoczenie do basenu wprost z sauny wydaje się kuszącą opcją, ale Twoje ciało jest przecież strasznie spocone, a Ty jesteś w miejscu publicznym. Nie każdy będzie miał ochotę pływać w basenie, do którego wskakują maksymalnie spocone osoby. Stosując się do powyższych reguł nie wyjdziesz na ignoranta i amatora, nie zakłócisz spokoju innych osób i będziesz traktowany w przyjazny, pozytywny sposób. Jeśli Twoi towarzysze również będą stosowali się do wymienionych zasad, wasz wspólny pobyt w saunie zapewni wam relaks i odprężenie, którego z pewnością oczekiwaliście.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl