Zabiegi w saunie, podobnie jak masaż, mają sprzyjać odprężeniu, rozluźnieniu napiętych mięśni i ich szybszej regeneracji. Jeśli oba rodzaje zabiegów przynoszą podobny skutek, to czy warto je ze sobą łączyć?

Najpierw sauna, a później masaż czy odwrotnie?

Łącznie obu zabiegów w następującej po sobie sekwencji czasu, prowadzi do zwielokrotnienia korzyści, jakie moglibyśmy osiągnąć, korzystając z tego typu zabiegów oddzielnie, w większych odstępach czasowych. Wybór kolejności zabiegów to już jedynie kwestia naszych indywidualnych upodobań. Możemy zdecydować się na wizytę w saunie, a następnie na masaż lub wybrać odwrotny kierunek i po relaksującym masażu udać się do sauny. W niektórych ośrodkach sportowych istnieje możliwość skorzystania z opcji masażu pomiędzy kolejnymi sesjami w saunie, a także z masażu kostką lodu podczas pobytu w saunie – chłodzenie rozgrzanych mięśni przyspiesza ich regenerację, sprzyja również ogólnemu odświeżeniu i odprężeniu całego naszego ciała.

Korzyści z masażu po saunie

Warto pamiętać, że masaż przed lub po wyjściu z sauny ma nie tylko pomóc w spotęgowaniu efektu ogólnego odprężenia i rozluźnienia napiętych mięśni. Taki masaż to także wsparcie procesu regeneracji po treningu sportowym – szybsze wchłanianie kwasu mlekowego, jak również skuteczne wsparcie w procesie odchudzania. Należy zaznaczyć, że najczęściej wybieraną opcją jest masaż po zabiegu w saunie. Wybór tego typu konfiguracji nie jest przypadkowy. Rozgrzane przez saunę ciało łatwiej jest rozmasować, a przez to efektywność masażu rośnie.

Jak często łączyć masaż z sauną?

Brak umiaru, zamiast oczekiwanych korzyści, może skutkować przykrymi konsekwencjami. Dlatego zarówno z zabiegów w saunie, jak i z masaży, należy korzystać z rozsądkiem. Regularnie, ale z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych. Najlepsze efekty uzyskasz, decydując się na dwa zabiegi w saunie w tygodniu, przy czym jeden z tych zabiegów łącząc z masażem częściowym, a drugi z masażem całościowym – ogólnym. Efekt synergii wynikający z łączenia sauny i masażu może przyczynić się zwiększenia naszej sprawności, do radykalnej poprawy krążenia i odporności, a także do zneutralizowania wielu dolegliwości związanych ze zwyrodnieniami stawów czy z bólami mięśniowo-kostnymi.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl