Regularne wizyty w saunie mają dobroczynny wpływ na stan naszego zdrowia. Wspierają naturalną odporność, pomagają w pozbyciu się toksyn zalegających wewnątrz organizmu, wygładzają, ujędrniają i odmładzają skórę. Prócz oczywistych zalet prozdrowotnych, sauna może przynieść również dodatkowe korzyści. Jakie to korzyści?

Rozwijanie relacji towarzyskich

Sauna to doskonałe miejsce do spotkań w większym gronie osób. Wspólne zabiegi to okazja do rozmów na wiele życiowych tematów, sposób na otworzenie się i omówienie dręczących nas spraw. Do sauny można zaprosić swoich przyjaciół, członków rodziny czy ukochaną osobę. Wspólne spędzanie czasu pomoże w umocnieniu lub rozpoczęciu budowy silniejszych więzi i będzie dobrym pretekstem do organizacji kolejnych spotkań. W końcu zabiegi w saunie powinno realizować się w miarę regularnie, wtedy przynoszą najlepszy efekt.

Odprężenie dzięki muzykoterapii

Sauna nie musi kojarzyć się nam jedynie z wysoką temperaturą i dużą wilgotnością powietrza. Nasze wizyty w saunie możemy wzbogacić kojącą muzyką. Istnieją specjalne rodzaje muzyki dedykowane zabiegom w saunie, które działają kojąco na stargane nerwy, pomagając wyciszyć i uspokoić rozgrzane do czerwoności emocje. Dzięki nowoczesnej technologii muzyki w saunie można słuchać indywidualnie, przy pomocy słuchawek odpornych na wilgoć lub wspólnie, jeśli dany rodzaj muzyki odpowiada wszystkim uczestnikom sesji.

Kojące lub pobudzające zapachy

Sauna to idealne miejsce na aromaterapię. Wystarczy zaopatrzyć się w różne rodzaje olejków zapachowych i wypróbować, który z nich zadziała na nas kojąco, a który pobudzi do aktywności. Gdy już poznamy właściwości poszczególnych aromatów, możemy korzystać z nich wedle własnych potrzeb.

Zabawa kolorami

Choć nie jest to w pełni uświadomione, kolory mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Wystarczy zatem wyposażyć domową saunę w odpowiedni rodzaj lampy zmieniającej kolory (w sprzedaży znaleźć możemy specjalne żarówki Led RGB sterowane pilotem, które potrafią świecić na dowolnie wybrany przez nas kolor) i dostosować rodzaj światła do naszych aktualnych potrzeb. Jeśli chcesz się odprężyć, włącz kolor niebieski, granatowy lub zielony. Gdy chcesz się rozgrzać i pobudzić, wybierz kolor czerwony lub pomarańczowy. Jeśli chcesz zwiększyć przyjemność płynącą z zabiegów w saunie, możesz korzystać z każdego z wymienionych sposobów pojedynczo lub łączyć je ze sobą według własnego uznania. W budowie własnej sauny w domu pomoże Ci Zitpol sauna, zadzwoń, zapytaj.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl