Miłośnicy odświeżających zabiegów nie są już zdani na łaskę ośrodków SPA, wyposażonych w różnorodne typy sauny nowoczesnych pływalni, hoteli czy ośrodków treningowych. Profesjonalną kabinę z sauną bez większych przeszkód można zainstalować w niemal każdym domu, a nawet w tradycyjnym mieszkaniu. Oczywiście potrzeba wygospodarować na ten cel miejsce w łazience. W przypadku domów jednorodzinnych saunę można zainstalować także w ogrodzie, ewentualnie w piwnicy lub garażu.

Sauna dopasowana do własnych potrzeb

W związku z tym, że w sprzedaży znajdziemy gotowe do montażu sauny wszystkich popularnych typów, wybór konkretnego rodzaju kabiny zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań. Jeśli jesteś zwolennikiem zabiegów realizowanych w ekstremalnie wysokich temperaturach, najlepszym wyborem będzie dla Ciebie sauna sucha – fińska. Takie kabiny w szczególności powinny zainteresować osoby poszukujące skutecznego sposobu na regenerację przeciążonych mięśni, narzekające na bolesność stawów, ze zwyrodnieniami stawów lub chorujące na reumatoidalne zapalenie stawów. Dla osób źle znoszących ekstremalnie wysokie temperatury panujące w saunie fińskiej lepszym wyborem może okazać się sauna parowa. Zabiegi realizowane przy większej wilgotności powietrza to doskonały sposób na oczyszczenie skóry, regenerację włosów i paznokci. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj sauny nie jest wskazany dla osób zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami układu oddechowego, przede wszystkim dla astmatyków. Najbardziej uniwersalnym, najmniej obciążającym typem sauny, z której korzystać może praktycznie każdy, bez względu na wiek czy aktualny stan zdrowia, jest sauna typu infrared. Promieniowanie podczerwone zapewnia przyjemne ciepło, które odpręża. Poza tym wynikając w głębsze warstwy skóry, wspomaga ich oczyszczenie i przyspiesza regenerację. Warto również podkreślić, że ten typ sauny jest najmniej wymagający w montażu.

Montaż sauny

Najmniej problemów w montażu sprawiają nowoczesne sauny na podczerwień (infrared). Taką kabinę wystarczy ustawić w łazience lub dowolnie innym, zarezerwowanym na domowe SPA pomieszczeniu i podłączyć do zwykłego gniazdka elektrycznego. Bardziej wymagające w montażu są sauny fińskie i parowe. W obu przypadkach sercem kabiny jest piec elektryczny, który może wymagać zasilania trójfazowego. Przed podłączeniem takiej kabiny należy stworzyć również dedykowany jej wydajny system wentylacji – wentylację grawitacyjną zwykle wspomaga się mechanicznie. Trzeba pamiętać również o poprawnym ustawieniu kabiny (nie może dotykać ścian) oraz jej odpowiednim zaizolowaniu.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl