Sauna to nieodłączny element wyposażenia domów mieszkańców dalekiej północy, zwłaszcza takich krajów jak Finlandia czy Rosja. W naszym kraju również obserwuje się wzrost zainteresowania domową sauną, co należy wiązać z większą świadomością odnośnie dobroczynnych właściwości, jakie wiążą się z regularnymi zabiegami w saunie. Jakie to korzyści? Dlaczego warto zainwestować w domową saunę?

Domowa sauna to oszczędność

Budowa domowej sauny to inwestycja, która będzie kosztowała nas kilka-kilkanaście tysięcy złotych (w zależności od wyboru typu sauny, jej wielkości i wyposażenia). W dłuższej perspektywie czasu taka inwestycja szybko się jednak zwróci, zwłaszcza jeśli w tej chwili korzystasz w zabiegów w saunie publicznej. W tej chwili półgodzinna sesja w saunie publicznej to koszt rzędu 20-30 zł. Przemnażając to przez liczbę trzech sesji w tygodniu, miesięczny koszt zabiegów w saunie to blisko 400zł. Nawet jeśli uwzględnić koszty wzrostu wydatków na energię elektryczną, inwestycja w domową saunę o wartości około 4 tys. złotych powinna zwrócić się już po maksymalnie dwóch latach i to przy założeniu, że z sauny korzystać będzie tylko jedna osoba. Gdy użytkowników sauny będzie więcej, koszt jej budowy zwróci się szybciej.

Większa swoboda i prywatność

Domowa sauna to idealny wybór dla osób, które krępują rozbierać się w towarzystwie. Dzięki saunie zlokalizowanej we własnym domu, możesz korzystać z zabiegów w samotności lub w towarzystwie najbliższej osoby – partnera lub partnerki. Takie sesje z pewnością Cię odprężą, pozwalając na odniesienie największej korzyści z zabiegów w saunie.

Przekonaj innych

Domowa sauna to również dobry sposób, by zachęcić bliskie osoby do skorzystania z jej dobroczynnych właściwości. Dzięki zyskaniu poczucia prywatności i braku skrępowania, te osoby, które wcześniej nie chciały korzystać z sauny, mogą w końcu się przełamać. Sauna to także ciekawy sposób na integrację ze znajomymi i pretekst do organizowania spotkań towarzyskich.

Zrelaksuj się i odpocznij

Domowa sauna to w końcu jeden z najlepszych sposobów na rozluźnienie mięśni, na zregenerowanie ciała i umysłu po wyczerpującym dniu pełnym różnorodnych zajęć i obowiązków. Mając własną saunę możesz korzystać z niej w każdym odpowiadającym Ci momencie, o dowolnej porze dnia lub nocy, w każdym dniu tygodnia, również w święta, gdy większość saun publicznych jest zwyczajniej zamknięta. Jeśli planujesz budowę sauny we własnym domu to dobrze trafiłeś - Zitpol sauna to firma której szukasz.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl