Szukasz efektywnego sposobu na odchudzanie? Chcesz wesprzeć swoje codzienne wysiłki treningowe i wspomóc dietę odchudzającą, próbując czegoś zupełnie nowego? Zapoznaj się z mocą korzyści, jakie oferują zaledwie godzinne sesje w tradycyjnej saunie japońskiej, czyli saunie Ganbanyoku. Podczas jednego zabiegu możesz spalić więcej niż tysiąc kalorii!

Co to jest Ganbanyoku?

To tradycyjna sauna japońska, która wyraźnie różni się od saun tradycyjnych, z jakimi możemy spotkać się w Skandynawii czy Rosji. Cechą charakterystyczną sauny japońskiej jest wystrój pomieszczenia, w którym realizowane są zabiegi oraz znacznie mniej obciążające dla organizmu warunki termiczne, z jakimi stykami się w trakcie zabiegu. Wnętrze sauny japońskiej wyłożone jest płytami kamiennymi wykonanymi z czarnej krzemionki wulkanicznej (Black Silica). Krzemionka wydobywana jest tylko w jednym miejscu na świecie, w kamieniołomach na wyspie Hokkaido i charakteryzuje się unikalnymi, prozdrowotnymi właściwościami. Podczas zabiegów płyty krzemionkowe są podgrzewane do temperatury delikatnie wyższej niż prawidłowa temperatura ludzkiego ciała (do około 42 stopni Celsjusza). Wystarczy rozłożyć na płycie ręcznik i się na nim położyć. Promieniowanie cieplne przenika w głąb struktur ludzkiego organizmu (nawet na 5cm głębokości), stopniowo je nagrzewając. W saunie typu japońskiego ciało nie jest zatem narażone na działanie ekstremalnie wysokich temperatur połączonych z dużą wilgotnością powietrza. Sauna Ganbanyoku jest w ogóle wolna od pary wodnej, dzięki czemu zabiegi są bezpieczne, znacznie mniej obciążające dla ludzkiego organizmu i może korzystać z nich praktycznie każda osoba, również osoby borykające się z różnego rodzaju schorzeniami – najlepiej jednak dopiero po konsultacji z lekarzem.

Tysiąc kalorii podczas jednej sesji w saunie?

Każdy, kto ćwiczy, ten wie, że spalenie tysiąca kalorii wymaga nie lada wysiłku. Dzięki saunie japońskiej kalorie spalają się samoczynnie, bez konieczności wykonywania męczących ćwiczeń fizycznych. Wystarczy leżeć na rozgrzanych kamieniach i czekać na efekty. Ciepło emitowane przez kamienie przenika w głąb ludzkiego ciała, pobudzając wewnętrzny metabolizm do szybszego działania, poprawiając ukrwienie struktur mięśniowych i organów wewnętrznych i przyspieszając ich detoksykację. Płyty krzemionkowe emitują promieniowanie tzw. dalekiej podczerwieni (FIR), które wspiera proces rozpuszczania tłuszczów i detoksykacji. Zamiast tracić wodę, z czym mamy do czynienia podczas zabiegów w saunie typu klasycznego (fińskiej lub parowej), w saunie Ganbanyoku gubimy przede wszystkim kalorie i pozbywamy się toksyn, które mogą zakłócać proces prawidłowego odchudzania się, przez co efekty diety są dla wielu osób niezadowalające.

Co dają zabiegi w saunie Ganbanyoku?

Regularne zabiegi w saunie typu japońskiego (skalna kąpiel) wywierają korzystny wpływ na niemal cały ludzki organizm. Do największych korzyści należy zaliczyć przede wszystkim detoksykację organizmu, możliwość spalenie dużej liczby kalorii (w zasadzie bez żadnego wysiłku z naszej strony) i zredukowania nieestetycznego cellulitu z okolic ud czy pośladków. Sauna Ganbanyoku to także doskonały sposób na relaks, na odprężenie zmęczonego ciała i umysłu, na odmłodzenie skóry i nabranie nowych sił witalnych, niezbędnych do większej aktywności w życiu codziennym. Warto również podkreślić, że podobnie jak inne sauny, również sauna japońska ma korzystny wpływ na sprawność działania naszego układu immunologicznego. Promieniowanie cieplne pobudza produkcję leukocytów i komórek NK (natural killers), co przekłada się na wzrost naszej naturalnej odporności i lepsze radzenie sobie z typowymi infekcjami, takimi jak przeziębienia czy grypa. Jeszcze do niedawna zaletami sauny Ganbanyoku mogli cieszyć się jedynie rdzenni mieszkańcy Japonii. Dzięki globalizacji sauna typu japońskiego zaczęła pojawiać się również w innych krajach świata i dziś dostępna jest także w Polsce. Co więcej, przy ograniczonym nakładzie środków, za przystępne pieniądze taką saunę można zbudować nawet we własnym domu.  

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl