Zabiegi w saunie można łączyć nie tylko z aromaterapią, ale także z terapią światłem. Warto pamiętać, że różne kolory działają w odmienny sposób na umysł człowieka, dlatego dobór właściwego oświetlenia w saunie może zwiększyć skuteczność realizowanych w niej zabiegów. Jakie kolory będą najczęściej wykorzystywane w terapii światłem, w przypadku sauny?

Kolor czerwony

Kolor pobudzający, rozbudzający nasze zmysły i emocje, kojarzący się miłością, silnymi emocjami i siłą życia. Wybór tego koloru może wpłynąć na poprawę krążenia krwi, usprawnić natlenienie tkanek całego ciała, poprawić humor, przeciwdziałać melancholii, przygnębieniu i apatii. Kolor czerwony to kolor działania i jeśli sauna ma Cię pobudzić do życia, wybór tego koloru będzie strzałem w dziesiątkę!

Kolor niebieski

Ten zimy kolor to przeciwieństwo pobudzającego koloru czerwonego. Kolor niebieski sprzyja uspokojeniu i wyciszeniu organizmu i sprawdzi się w saunie, jeśli tylko chcesz się wyciszyć, odprężyć i zrelaksować. Niebieski kolor uspokaja skołatane nerwy, minimalizuje objawy stresu, pozwala oczyścić umysł i pozbyć się natarczywych, kłębiących się w głowie myśli.

Kolor zielony

Kolor natury to idealny wybór dla osób, które chcą się uspokoić i wyregulować swój organizm. Taki kolor wycisza i działa kojąco na wzrok, co przyda się osobom, które spędzają wiele godzin przed ekranem komputera. Kolor zielony kojarzy się z witalnością i zdrowiem, dlatego stosowanie tego koloru może wspierać inne lecznicze funkcje sauny. Może pomóc w wyregulowaniu i obniżeniu ciśnienia krwi, ograniczeniu skórnych dolegliwości alergicznych czy minimalizowaniu stanów zapalnych występujących w organizmie.

Kolor żółty

Barwa światła, która skutecznie pobudzi naszą aktywność, zwłaszcza w czasie pochmurnych i krótkich dni roku (jesienią i zimą). Kolor żółty sprzyja poprawie nastroju, działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, daje chęć do działania i w ten sposób pozytywnie odbija się na naszej codziennej aktywności. Jeśli sauna ma nam poprawić humor, jej wnętrze warto oświetlić kolorem słońca.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl