Rosnąca popularność odświeżających kąpieli w saunie zachęca coraz więcej osób do zastanowienia się nad instalacją takiej kabiny we własnym domu. Dzięki istniejącym możliwościom technicznym niewielką saunę można zamontować w niemal każdym budynku, również wówczas, gdy jego projekt nie przewidywał takiej instalacji. W ostateczności saunę można postawić w ogrodzie, przygotowując na ten cel osobny, niewielki budynek lub kupując gotową kabinę przystosowaną do montażu zewnętrznego.

Sauna w projekcie domu

Optymalnym rozwiązaniem pozwalającym na atrakcyjne i funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni dedykowanej higienie i wypoczynkowi jest przygotowanie projektu domu już obejmującego wydzielone pomieszczenie na saunę. Dzięki temu w późniejszym czasie nie trzeba wykonywać uciążliwych przeróbek i kosztownych remontów. Gdy sauna jest już przewidziana w projekcie, mamy pewność, że dedykowane jej pomieszczenie będzie właściwie zaizolowane i wentylowane, będą podciągnięte do niego odpowiednie instalacje, a jego wnętrze pomieści zarówno saunę, jak i prysznic oraz miejsce przewidziane do odpoczynku po zakończonym zabiegu. Ciekawym rozwiązaniem może być wyznaczenie pomieszczenia na saunę z bezpośrednim wyjściem na taras lub ogród z basenem, gdzie można schłodzić ciało po rozgrzewającej sesji.

Kabina z sauną – adaptacja domu

Jeśli projekt domu nie przewidywał miejsca na saunę, wciąż możemy zaadaptować na nią jedno z domowych, aktualnie wolnych pomieszczeń. W celu zminimalizowania kosztów remontu najlepiej przeznaczyć na ten cel łazienkę – pomieszczenie z dobrą wentylacją. Instalacja sauny w łazience pozwala również na wykorzystanie znajdującego się w tym pomieszczeniu prysznica, który jest nieodłączną częścią regenerujących kąpieli w stylu skandynawskim. Oczywiście kabinę z sauną można zainstalować również w innych pomieszczeniach mieszkalnych, na przykład w garażu lub na poddaszu. Niestety koszt przystosowania tego typu wnętrz jest znacznie większy – trzeba przygotować instalację wentylacyjną, wodno-kanalizacyjną i energetyczną. Jeśli w Twoim domu brakuje miejsca na kabinę z sauną, a masz ogród, zawsze możesz zdecydować się na budowę dedykowanego saunie domku.

Sauna w ogrodzie

To idealne rozwiązanie dla osób dysponujących dużym ogrodem, które na budowę sauny mogą przeznaczyć nieco większą kwotę pieniędzy. Postawienie osobnego domku w ogrodzie to znaczący koszt, ale i doskonały sposób na podniesienie wartości domu. W zależności od potrzeb i zasobności portfela taką konstrukcję można przygotować na bazie indywidualnego projektu lub zdecydować się na zakup gotowej kabiny z przedsionkiem i strefą relaksu, przystosowanej do montażu na świeżym powietrzu, pod przysłowiową chmurką. Ogrodowe sauny to często małe dzieła sztuki, które wpływają na zwiększenie walorów estetycznych domowego otoczenia. To także niezwykle praktycznie rozwiązanie, dzięki któremu korzystanie z sauny nie wiąże się z ryzykiem zawilgocenia wnętrza domu.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl