Sauna Infrared w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Składa się na to kilka bardzo istotnych przyczyn. Oczywiście nie bez znaczenia jest tu niższa, bardziej komfortowa temperatura oraz niska wilgotność. Dzięki tym parametrom z sauny Infrared mogą korzystać niemal wszyscy. Ale czy to jedyne zalety tego typu sauny? Z pewnością warto przypomnieć jak cudowny wpływ ma sesja  promieniach podczerwieni. Poznaj więc pięć głównych unikalnych korzyści płynących z sesji w saunie Infrared.

Sauna Infrared – jak to działa?

Od wieków człowiek zna i korzysta z dobrodziejstwa sauny. Nadal tradycyjna sauna fińska jest powszechnie lubiana i stosowana. Jednakże dzięki osiągnięciom techniki i nieustannemu dążeniu do doskonałości powstała sauna, która wykorzystuje promieniowanie podczerwone. W skrócie działa ona na zasadzie wykorzystania dobroczynnego, niewidzialnego dla ludzkiego oka światła. Terapia znacznie różni się od tradycyjnych światłoterapii terapii, czy nawet suchych saun, gdyż opiera się na głęboko penetrujących wiązkach promieniowania podczerwonego wysyłanych przez promienniki. Do montażu sauny potrzeba zatem jedynie nieco powierzchni oraz gniazdko elektryczne. Może być zatem umieszczona w nawet niedużym pomieszczeniu, w zwykłych warunkach domowych. Obsługa sauny IR jest niezwykle prosta. A zatem wspomniane parametry i aspekty techniczne czynią z sauny Infrared najlepszą inwestycję prozdrowotną, jaką można sobie samemu zafundować w domu. A jak dokładnie sauna IR wpływa na nasze zdrowie?

Korzyści zdrowotne z sesji w saunie IR

Promieniowanie podczerwone nie podnosi temperatury szczególnie wysoko. Średnia wartość oscyluje wokół 40o-45oC. Podobno górną granicę jaką zarejestrowano gdzieś w Stanach Zjednoczonych wyznacza temperatura 54o. Dane te nie do końca są potwierdzone i wiarygodne, rzeczywiste warunki termiczne promieniowania podczerwonego są zatem niższe. Ale przeogromną zaletą działania takiego światła jest jego bezpośrednia penetracja pod skórę. O ile tradycyjna sauna działa nagrzewając powietrze wokół i stwarzając warunki środowiskowe, o tyle sauna Infrared penetruje tkanki głęboko wewnątrz organizmu i tam dociera z dobroczynnym ciepłem. Ponadto ciepło jest wyzwalane powoli, jednostajnie rozgrzewając organizm od środka i rozszerzając naczynia krwionośne. Wywołany w ten sposób naturalny proces pocenia się odpowiada za oczyszczanie organizmu z toksyn i uwalniania z wody i tkanek tłuszczowych. Na dodatek przyspieszone krążenie zwiększa przepływ krwi i usprawnia pracę serca. Niektórzy terapeuci porównują seans w saunie IR do marszu w umiarkowanym tempie. Niezbyt nachalne, ale mimo wszystko głębokie działanie promieniowania podczerwonego działa jednostajnie, nie obciążając drastycznie organizmu. Dlatego też seans taki mogą odbyć osoby, które nie tolerują lub nie mogą narażać się na wysokie temperatury. Warto także wspomnieć o działaniu rozkurczającym i kojącym sauny Infrared. Zbite, napięte mięśnie, bolące stawy i dyskomfort znika, kiedy promieniowanie podczerwone wnika głębiej w tkanki. Zanik bólu, stresu i napięcia powoduje rozluźnienie, relaks i poprawę samopoczucia.

Sauna Infrared – najlepszy wybór sauny domowej

Wspomniane wcześniej aspekty techniczne, które pozwalają na montaż sauny Infrared w domu to nie jedyne zalety tego typu sauny domowej. Wykorzystanie jedynie zasilania elektrycznego, niewielka kubatura oraz możliwości aranżacyjne czynią z sauny Infrared najciekawsze rozwiązanie wśród saun domowych. Warto jednak skontaktować się z doświadczonym producentem saun. W Zitpol Sauna możesz mieć gwarancję znakomicie zaprojektowanej i profesjonalnie zamontowanej sauny Infrared. Nasi  specjaliści tworzą sauny na miarę potrzeb i możliwości każdego klienta. Skontaktuj się z nami tel.: 605 23 15 25 i zapytaj o swoją własną saunę Infrared        

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl