Zabiegi w saunie cieszą się coraz większą popularnością i osoby mające już pewne doświadczenie z sauną wiedzą, że przygotowując się do zabiegu, należy zaopatrzyć się w przynajmniej jeden, a najlepiej dwa bawełniane ręczniki, opcjonalnie w klapki i oliwkę do ciała. Specjaliści zajmujący się sauną sugerują również, by na czas zabiegu zabrać ze sobą czapkę. Czy warto sięgnąć po tego typu dodatek i jaką spełnia on funkcję?

Dlaczego czapka?

Po ten specyficzny element garderoby najczęściej sięgamy zimą, by chronić się przed wiatrem, zimnem, a niekiedy również przed opadami śniegu. Czapka izoluje nas od czynników zewnętrznych, zapewniając skuteczną izolację termiczną i tym samym, zapobiegając gwałtownemu wychłodzeniu organizmu. Warto jednak pamiętać, że czapka to gadżet przydatny również podczas letnich upałów. W słoneczne dni czapka z daszkiem chroni przed udarem słonecznym i zapewnia większy komfort widzenia – słońce nie świeci nam prosto w oczy. W przypadku sauny czapka ma przede wszystkim chronić włosy i cebulki przed wysuszeniem, zapobiegając ich uszkodzeniu. Narażone na wysoką temperaturę włosy stają się bardziej łamliwe i wolniej rosną. Po czapkę mogą sięgnąć również osoby zupełnie łyse – odsłonięta skóra głowy jest bardzo wrażliwa na wysokie temperatury powietrza i warto chronić ją przed przegrzaniem.

Jaka czapka?

Jeśli zdecydujesz się na używanie czapki w saunie, najlepszym wyborem będzie model wykonany z lekkiego materiału niepodatnego na odkształcenia od wilgoci. Możesz sięgnąć po lekką czapkę lnianą lub bawełnianą, ale najczęściej polecanym wyborem dla miłośników sauny są czapki filcowe – tanie, o dobrych właściwościach termoregulacyjnych, trwałe i bardzo wytrzymałe.

Moda też ma znaczenie!

Warto pamiętać, że poza względami zdrowotnymi, noszenie czapki w saunie ma również wymiar estetyczny. Wybierając stylową czapkę w krzykliwym kolorze, dokupując do niej efektowną naszywkę lub umieszczając na jej powierzchni charakterystyczny znaczek, zyskujesz możliwość, by wyrazić siebie, podkreślić swoją indywidualność i unikalny styl. Noszenie czapek w saunie co prawda przynajmniej na razie nie cieszy się zbyt dużą popularnością w naszym kraju, ale jest zwyczajem niezwykle popularnym u naszych wschodnich sąsiadów. Jeśli zatem chcesz wyróżnić się na tle innych użytkowników sauny, inwestycja w dekoracyjną czapkę do saunowania może w tym pomóc. Czapka do sauny to atrakcyjny gadżet, w który warto zaopatrzyć się nie tylko z uwagi na modę, ale także ze względu na korzystne, prozdrowotne właściwości. Czapka przyda się zwłaszcza w sunie typu suchego, na przykład w saunie fińskiej, gdzie temperatury powietrza mogą osiągać bardzo duże wartości. We własnej saunie możesz założyć dowolną czapkę - zadzwoń, zapytaj, dowiedz się jak zbudować własną saunę w swoim domu.  

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl