Kobiety Dalekiego Wschodu od zawsze słynęły z nieskazitelnej zdrowej i promiennej cery. To oczywiście zasługa ich wyjątkowej dbałości o urodę. Rytuały piękna są niezwykle popularne w państwach wschodnioazjatyckich. Szczególnie w Japonii rozpowszechniona jest głęboko kultura upiększania i pielęgnacji skóry, aby zachować młodzieńczy wygląd i zdrową skórę. Nic zatem dziwnego, że sauna japońska, czyli skalna kąpiel jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych metod rewitalizacji i odmładzania. Za chwilę dowiesz się, dlaczego sauna japońska przynosi tak wiele korzyści, co to jest czarna krzemionka i dlaczego warto mieć ganbanyoku w domu.

Czarna krzemionka – siła sauny japońskiej

Ganbanyoku to sauna, której moc pochodzi z czarnej krzemionki. Właściwości black silica są powszechnie wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym, medycynie, farmacji i w przemyśle spożywczym. Dość często pozyskuje się krzemionkę z piasku kwarcowego, ale właściwe i najskuteczniejsze działanie przynosi krzemionka wulkaniczna. Black silica jest produktem procesu geologicznego, podczas którego tlenek krzemu tworzy się w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia występujących podczas erupcji wulkanu. Wulkaniczna krzemionka jest uważana za najbardziej czystą i mocniejszą od tej pozyskiwanej z innych źródeł, ponieważ jest mniej skażona innymi minerałami i składnikami. W saunie ganbanyoku natomiast wykorzystuje się tylko jedną odmianę black silica o wyjątkowych właściwościach. Ten rodzaj cudownie działającej krzemionki wydobywany jest w kamieniołomach znajdujących się w  górach Hiyama na japońskiej wyspie Hokkaido. Z pozyskanego surowca, czyli ze skały magmowej buduje się płyty, które stanowią pewien rodzaj łóżka lub obszernej ławki. Podgrzanie wulkanicznej black silica do temperatury ok 42o C sprawia, że wytwarza promieniowanie dalekiej podczerwieni oraz emituje jony ujemne.

Efekty korzystania z sauny japońskiej

Ganbanyoku przynosi bardzo wiele korzyści. Tak jak większość saun działa bardzo skutecznie i zdecydowanie. Warto jednak podkreślić, że ganbanyoku słynie z szybkich efektów odmładzających, wzmacniających i odchudzających. Jakich wymiernych efektów zatem można się spodziewać korzystając regularnie z sauny japońskiej?:

  • relaks, obniżenie stresu, odprężenie ciała i umysłu;
  • intensywna detoksyfikacja: oczyszczenie organizmu z toksyn i metali ciężkich;
  • jędrna i promienista skóra, poprawa kolorytu, sprężystości, odnowa kolagenu i zwiększenie stanu nawodnienia naskórka, eliminacja zmian trądzikowych, przyspieszenie gojenia skóry;
  • poprawa ukrwienia, dotlenienie, odnowa i przyspieszenie procesów regeneracyjnych na poziomie komórkowym;
  • wzmocnienie układu odpornościowego organizmu;
  • obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia;
  • znaczna redukcja cellulitu;
  • eliminacja problemów z zasypianiem;
  • łagodzenie bólów kości stawów i skurczów mięśni;
  • bardzo duże wsparcie procesu odchudzania, podczas seansu „traci się” ok 1000/1200 kcal.

Dlaczego warto mieć saunę ganbanyoku w domu?

Sercem sauny japońskiej jest zatem łóżko skalne umieszczone na macie grzewczej. Nie ma zatem szczególnych wymagań co do zabudowy, czy metrażu. Wystarczy dostęp do instalacji elektrycznej, dobra wentylacja pomieszczenia oraz nieco miejsca, na którym można wygodnie odpoczywać na łóżku skalnym. Dobroczynne działanie ganbanyoku jest wprost nieocenione. Japonki korzystają z tego rodzaju rytuału piękna przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu mogą poszczycić się niezwykle smukłą sylwetką, gładką i jędrną skórą oraz promienistym, młodzieńczym wyglądem. Sam zabieg w saunie japońskiej jest niezwykle przyjemny i odprężający, przynosi ukojenie po długim dniu pracy lub rewitalizuje po wysiłku. Jeśli zastanawiasz się, jak zadbać o swoje zdrowie i urodę, zamontuj u siebie ganbanyoku. Skontaktuj się ze specjalistą ds. ganbanyoku z Zitpol Sauna tel.: 697 51 30 05  

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl