Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka to rodzaj zaburzenia polegającego na nierównomiernym rozroście komórek tłuszczowych, co objawia się powstawaniem nierówności i nieestetycznych zgrubień na powierzchni skóry. Dziś cellulit jest problemem, z którym borykają się kobiety w każdym wieku, również młode dziewczyny. Na szczęście istnieje wiele sposobów na walkę z cellulitem. Jednym z nich jest sauna na podczerwień.

Sauna na podczerwień

Sauna na podczerwień to ciekawa alternatywa dla klasycznej sauny, w której panuje wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza. Sauny na podczerwień to sauny suche, w którym maksymalna temperatura powietrza rzadko kiedy przekracza 65 stopni Celsjusza. Dzięki minimalnej wilgotności i niższej temperaturze powietrza z sauny na podczerwień mogą korzystać osoby starsze i schorowane, które zwykle nie powinny wchodzić do saun typu tradycyjnego. W saunach tradycyjnych temperatura powietrza może dochodzić do 100 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza sięgać 80-90%. Takie warunki są mocno obciążające dla ludzkiego organizmu i dla wielu osób stanowią nieprzekraczalną barierę psychologiczną. W saunach na podczerwień nie ma pary wodnej, a maksymalna temperatura nie przekracza 60-65 stopni Celsjusza. Przebywanie w takich warunkach jest zatem bezpieczniejsze dla organizmu, a równie korzystne dla układu krążenia, dla poprawy ukrwienia, elastyczności i wyglądu skóry. W odróżnieniu od sauny typu tradycyjnego, w saunie na podczerwień pojedyncza sesja trwa od 30 minut do 1 godziny czasu (w saunie tradycyjnej podczas godzinnej sesji nagrzewamy i wychładzamy ciało około 3-4 razy). Pomimo dłuższej sesji, z sauny na podczerwień mogą korzystać również osoby starsze, a także osoby cierpiące na różnego rodzaju dolegliwości układu oddechowego. Brak wilgotności i niższa temperatura powietrza jest dla nich mniej obciążająca. Dużą zaletą sauny na podczerwień jest również unikalny sposób działania promieniowania, które ma zdolność do penetracji głębokich warstw skóry. Promieniowanie cieple w saunach na podczerwień ma zdolność do wnika w ciało na głębokość nawet czterech centymetrów. Dzięki temu rozgrzewają się nie tylko drobne naczynka na powierzchni skóry, ale także większe naczynia krwionośne ukryte w głębi ciała, w warstwie tkanki tłuszczowej czy w mięśniach. Po zabiegu w saunie naczynia są poszerzone, dzięki czemu łatwiej przenikają przez nie różnego rodzaju substancje odżywcze, które nakładamy na skórę w postaci różnego rodzaju maseczek lub kremów.

Poprawa ukrwienia

Poza poprawą ukrwienia wierzchnich tkanek ludzkiego organizmu sauna w korzystny sposób wpływa również na oczyszczenie ciała z toksyn, na rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia powodowanego przez stres i zmęczenie. Z sauny mogą korzystać osoby cierpiące na bóle kostno-stawowe, na dolegliwości reumatyczne, a także osoby dochodzące do pełni sprawności po przebytych urazach mięśniowych. Dzięki poprawie krążenia w wierzchnich tkankach ciała, sauna na podczerwień staje się również ważnym narzędziem w walce z cellulitem. Poprzez poprawę ukrwienia tkanki tłuszczowej znajdującej się tuż pod skórą, przywracany jest prawidłowy rozrost komórek tłuszczowych, a tym samym minimalizowany jest efekt tzw. pomarańczowej skórki. Poza tym podgrzana skóra po wstępnym rozszerzeniu dość szybko się obkurcza, dzięki czemu po zabiegu w saunie skóra wydaje się bardziej jędrna i sprężysta. Sauna przyspiesza również odparowanie nadmiaru wody z tkanki tłuszczowej, co uwypukla efekt redukcji cellulitu. Pozbycie się nadmiaru wody z organizmu przez wiele osób odbierane jest jako sposób na zrzucenie nadmiaru wagi. Warto jednak pamiętać, że jest to efekt krótkofalowy – sauna nie pomoże w pozbyciu się tkanki tłuszczowej, a efekt spadku wagi powodowany jest jedynie chwilowym odwodnieniem organizmu. W przypadku korzystania z zabiegów w saunie na podczerwień możliwość odwodnienia jest niższa, ale również występuje. Dlatego w trakcie i bezpośrednio po zabiegu nie można zapomnieć o konieczności wypicia 1-2 szklanek wody, dla uzupełnienia odparowanych płynów.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl