Każdy miłośnik terapeutycznych, przyjemnych sesji w saunie pragnie posiadać saunę w swoim domowym zaciszu. Na szczęście w dzisiejszych czasach sauna jest raczej wyznacznikiem zdrowego trybu życia, a nie wyjątkowego luksusu. W zasadzie wiele osób może sobie pozwolić na zamontowanie własnej strefy relaksu. Oczywiście typ sauny oraz zaawansowanie technologii ma znaczenie, jednakże ci, którzy decydują się na kompleksowo wyposażone saunarium mają istotnie wiele powodów do pełnego zadowolenia. Ile miejsca należy przeznaczyć na saunę? Jaki typ sauny montujemy najczęściej? Gdzie zwykle montujemy prywatną saunę w domu? Sprawdź wybory klientów i rekomendacje Zitpol Sauna.

Sauna montowana w łazience

Jednym z najbardziej powszechnie wybieranych miejsc na saunę w domu jest łazienka lub pomieszczenia bezpośrednio z nią sąsiadujące. Decyzja ta zwykle podyktowana jest myślą o łatwej dostępności wody. Zwykle wystarczy dosłownie kawałek podłogi, aby stworzyć nawet niewielką kabinę. Jednak klienci, którzy mogą udostępnić nieco większą powierzchnię spodziewają się komfortowej strefy relaksu z ulubionym typem sauny. W łazience, pralni lub przystającej garderobie możemy zastosować każdy rodzaj sauny, od fińskiej, poprzez Infrared, a na ganbanyoku kończąc. Niewielka odległość do prysznica, czy wanny jest dodatkowym atutem. Warunkiem zamontowania sauny jest istniejąca instalacja elektryczna, ale ten warunek jest w zasadzie spełniony w każdym domu.

Montujemy prywatną saunę na poddaszu lub w piwnicy

Jednym z podstawowych warunków zamontowania sauny na poddaszu jest przeznaczenie tej strefy jako użytkowej, strop nie może być podwieszany, jak w przypadku zwykłego strychu. Wszelkie skosy, czy belki podtrzymujące nie są wszakże przeszkodą dla utalentowanych specjalistów od saun. Projekt sauny domowej na poddaszu użytkowym jest stworzony zawsze w oparciu o możliwości danej powierzchni. Choć aranżacja sauny na poddaszu zawsze pozostaje dużym wyzwaniem architektonicznym, sprawna ekipa Zitpol Sauna z powodzeniem dopasowuje projekt do istniejących warunków. O wiele łatwiej z punktu widzenia trudności projektowych jest stworzenie kompletnej strefy spa w części podpiwniczonej. Bardzo często okazuje się, ze dysponujemy bardzo rozległą przestrzenią, na której swobodnie można zaaranżować komfortową saunę. Zwykle klienci wybierają tam sauny Infrared lub sauny japońskie, choć tak naprawdę każdy rodzaj sauny domowej może zostać zamontowany w piwnicy. Tu klienci mają pełną swobodę wyboru typu sauny.

Sauna w ogrodzie

Sauna ogrodowa to z pewnością także prywatny, domowy typ sauny, tylko stworzony na posesji poza budynkiem. Okazuje się, że bardzo często klienci lubią łączyć strefę gorącą ze strefą wodną. To dlatego w prywatnych ogrodach powstają ruskie banie lub sauny fińskie, a obok minibaseny lub drewniane balie na wodę. W ten sposób ogród staje się ulubionym miejscem relaksu nie tylko ze względu na bliskość natury, ale także ze względu na możliwość zażycia terapeutycznego wpływu prywatnej strefy spa. Warto skontaktować się z naszymi specjalistami od saun z Zitpol Sauna. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz kompetencje z powodzeniem pozwalają nam zrealizować nawet najbardziej wyszukane marzenie o własnej domowej saunie. Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. Zobacz galerię montowanych przez nas saun.  

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl