Sauna to miejsce, w którym dosłownie tracimy siódme poty. Jednak jest to w głównej mierze miejsce, gdzie możemy odzyskać równowagę duchową, odprężyć ciało i umysł, a także poczuć okalającą nas harmonię. Korzystanie z sauny kojarzy nam się z reguły z tradycyjnymi pomieszczeniami, które nawiązują do saun fińskich. Jednak obecne trendy skłaniają się ku przemysłowemu wytwarzaniu saun. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie nowoczesnej stylistyki i jednocześnie zapewnia użytkownikom komfort, możliwość adaptacji do swoich potrzeb, a także wielofunkcyjność kabin saunowych. Nowoczesne sauny można umieścić już w nawet niewielkich pomieszczeniach, dlatego coraz częściej na ich montaż decydują się osoby prywatne.

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie najpopularniejsze jest zrównoważone połączenie nowoczesnej stylistyki i funkcjonalności kabin saunowych. Oczywiście sauna służy najczęściej do wzmacniania naszej odporności i ogólnej kondycji organizmu. Coraz częściej sauny wyposażone są w dodatkowe elementy takie jak solarium z różnymi wariantami (klasyczna kąpiel słoneczna, kąpiel w gorącym powietrzu, aromatyczna, tropikalna i delikatna kąpiel parowa). Zastosowanie sauny pomaga przede wszystkim w profilaktyce wysokiego ciśnienia oraz wtedy, gdy chcemy wzmocnić układ immunologiczny. Sauna korzystnie wpływa również na układ krążenia i serce. Ciepło, które panuje w saunie pozwala na rozszerzenie naczyń krwionośnych, co poprawia przepływ krwi i jednocześnie zwiększa liczbę uderzeń serca. A to z kolei pozwalana na dotlenienie organizmu. Zwiększa się również aktywność naczyń wieńcowych. W czasie korzystania z sauny poprawia się również przemiana materii. Istotne jest także to, ze z sauny mogą korzystać też osoby starsze, u których to, właśnie te schorzenia występują najczęściej.

Najnowsze technologie

Nowoczesne technologie wykorzystywane obecnie przy budowaniu saun zapewniają jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości sauny. Przez co kąpiel staje się jeszcze przyjemniejsza, a co ważniejsze zdrowsza dla organizmu. Nowoczesne sauny pozwalają także na ciekawą aranżacji z różnymi piecami oraz praktycznym systemem wentylacji. Dodatkową zaletą takich urządzeń jest ich prosta obsługa oraz wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Obsługa odbywa się za pomocą prostych urządzeń sterujących opartych o technikę mikroprocesorową i podświetlany ekran z wszystkimi najważniejszymi parametrami: temperaturą powietrza, godzinę, stopniem wilgotności. Coraz więcej firm oferuje możliwość sterowania sauną z leżanki przy pomocy pilota. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie lubią przerywać sobie przyjemności korzystania z sauny w celu zmiany parametrów. Pilotem można zmienić temperaturę, klimat, a także dodatkowe elementy urozmaicające pobyt w saunie takiej jak światło czy dźwięk. Nowe trendy sprawiają, że rozróżnienie na saunę suchą i parową zaciera się. Coraz częściej są to obiekty wielofunkcyjne dostosowywane do wymogów publicznych. Najczęściej wykorzystywane są w ośrodkach spa lub miejscach rekreacji. Coraz popularniejsze są także sauny ziołowe o temperaturze 55 stopni czy sauny temperaturowe, w których ciepło dochodzi nawet do 95 stopni. Na popularności zyskują też groty solankowe i Locanium czy Tepidarium.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl