Łaźnia lub inaczej mówiąc sauna parowa, to najbardziej tradycyjna odmiana sauny. Historia sauny parowej sięga starożytnego Rzymu, choć prawdopodobnie już wcześniej rozumiano i doceniano oczyszczające zalety zabiegów, realizowanych przez połączenie wysokiej temperatury z dużą wilgotnością powietrza. Warto pamiętać, że sauna parowa, podobnie jak inne rodzaje sauny, ma określone zasady użytkowania. Na co zatem zwrócić uwagę, decydując się na skorzystanie z zabiegów w saunie parowej, tak by odnieść korzyść z zabiegu i jednocześnie nie przeszkadzać innym użytkownikom?

Zasady korzystania z sauny parowej:

  1. Do sauny idziemy wypoczęci, nigdy bezpośrednio po dużym wysiłku fizycznym. Jeśli ćwiczyłeś, daj sobie kilka minut na wyciszenie organizmu.
  2. Z sauny parowej nie korzystamy zaraz po obfitym posiłku, to zbyt duże obciążenie dla naszego organizmu. Jeśli jadłeś obiad, zanim wejdziesz do sauny, odczekaj przynajmniej godzinę.
  3. Przed wejściem do sauny weź prysznic. To żelazna zasada dotycząca wszystkich bywalców sauny. Nawet jeśli przed chwilą wyszedłeś z basenu i tak weź prysznic. W ten sposób pokazujesz innym użytkownikom, że dbasz o higienę i motywujesz ich do tego, by Cię naśladowali.
  4. Zanim usiądziesz, zmyj ławkę lub rozłóż na niej ręcznik. W ten sposób pozbędziesz się potu innych użytkowników i zadbasz o czystość w saunie.
  5. Jeśli w saunie przebywają inne, nieznane Ci osoby, staraj się zachowywać cicho. W saunie się wypoczywa i relaksuje, a nie prowadzi zażarte dysputy.
  6. Po zakończonym zabiegu umyj i wytrzyj po sobie siedzisko. W ten sposób pokażesz innym, że dbasz o higienę.
  7. Jeśli masz taką możliwość, po zabiegu możesz natrzeć ciało skruszonym lodem. To pomoże pozamykać pory i dodatkowo zahartuje Twój organizm. Ciało nacieraj od nóg, stopniowo przesuwając się ku głowie. Pamiętaj, by po zabiegu w saunie wziąć chłodny prysznic. Najpierw opłucz ciało letnią wodą, a następnie stopniowo obniżaj jej temperaturę.
  8. Pamiętaj, żeby się odpowiednio nawodnić. Po wyjściu z sauny wypij wodę lub sok i przynajmniej przez 20-30 minut odpoczywaj.

Zitpol sauna posiada w ofercie sauny parowe, zapraszamy do kontaktu - pomożemy dobrać najlepszą saunę do Twojego domu.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl