Jeśli masz już doświadczenie z klasyczną sauną fińską i chcesz spróbować czegoś nowego, nie musisz ograniczać się do łaźni parowej czy nowoczesnej sauny infrared, ale wybrać coś zdecydowanie bardziej egzotycznego. Ganbanyoku to japońska, specyficzna odmiana tradycyjnej sauny, w której zamiast klasycznych ław drewnianych stosuje się ich wersję wykonaną z unikalnego rodzaju skał wulkanicznych o specjalnych właściwościach. Skalna sauna z Japonii - dowiedz się więcej.

Tajemnica czarnej kamionki wulkanicznej

Sekretem sauny Ganbanyoku są kamienne ławy wykonane ze skały Black Silica, czarnej krzemionki wulkanicznej pochodzącej z Hokkaido, której japońska medycyna ludowa przypisuje wiele cudownych właściwości. Podgrzane do komfortowej temperatury 42-44 stopni Celsjusza skały emitują naturalne promieniowanie podczerwone, które wnikając w głąb ludzkiego ciała, ma pomagać w neutralizowaniu dolegliwości bólowych i sprzyjać szybszej regeneracji tkanek. Wielu Japończyków chętnie korzysta z tego typu zabiegów, a od pewnego czasu są one dostępne również w Polsce, w dobrze wyposażonych ośrodkach SPA i salonach odnowy biologicznej.

Zalety zabiegów w saunie skalnej

W odróżnieniu od tradycyjnych, dobrze znanych rodzajów sauny, zabiegi w japońskiej saunie Ganbanyoku są zdecydowanie mniej obciążające dla organizmu. Temperatura i poziom wilgotności w kabinie utrzymywane są na akceptowalnym, komfortowym dla wszystkich poziomie. Podgrzewane są jedynie ławy, na których kładziemy się podczas zabiegu. Emitowane przez skały promieniowanie rozgrzewa ciało, co sprzyja rozluźnieniu napiętych tkanek, tym samym zmniejszając dolegliwości bólowe. Ciepło wnika również w głębsze struktury, przyspieszając metabolizm na poziomie komórkowym. Dzięki temu podczas godzinnej sesji, w bezwysiłkowy sposób można spalić nawet kilkaset kalorii - według różnych szacunków od 800 do 1500 kalorii. Rozgrzewające zabiegi pomagają w odchudzaniu i redukcji cellulitu.

Przyspieszona regeneracja

Jednym z największych atutów oryginalnej skalnej sauny Ganbanyoku wyposażonej w ławy z Black Silica jest wsparcie naturalnych procesów regeneracji organizmu. Emitowane przez skały naturalne promieniowanie podczerwone i wydzielane przez nie jony ujemne mają pomagać w przyspieszeniu procesu gojenia się ran i łagodzenia blizn, a przez stymulowanie procesu produkcji leukocytów, wzmacniać naturalną odporność organizmu. Dobroczynne właściwości sauny skalnej powinny być docenione zwłaszcza przez panie. Wydzielający się podczas zabiegów tzw. pot perłowy (bezzapachowy) tworzy na powierzchni skóry naturalny film ochronny, który zabezpiecza przed czynnikami środowiskowymi, nawilża i zmiękcza skórę, poprawiając jej elastyczność oraz jędrność. Według wielu badań skalna sauna Ganbanyoku jest również kilkukrotnie skuteczniejsza od sauny fińskiej w zakresie usuwania z organizmu szkodliwych związków chemicznych.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl