Sauny znane są już od ponad 2000 lat, są szczególnie kojarzone z Finlandią. Metoda ta wpływa korzystanie zarówno na ciało jak i nasze samopoczucie. Badania wykazały, iż sauna ma bardzo dobry wpływ na kondycje skóry, nie tylko ją wygładzając, ale także oczyszczając ją z toksyn. Należy także wspomnieć o jej odchudzających właściwościach. Jedna kąpiel w saunie spala aż 400 kalorii. Jest o więc przyjemny sposób na spalanie kalorii. Największą zaletą sauny jest to, iż nie ma ona ograniczeń wiekowych. W Finlandii korzystają z niej zarówno osoby młode jak i starsze. Mimo, iż z sauny można korzystać w każdym wieku przed pierwsza kąpielą należy jednak przejrzeć listę przeciwwskazań do korzystania z niej. Sauna to sprawdzona metoda dla wszystkich zdrowych osób, w tym także dla seniorów, jednak należy pamiętać, aby organizm przyzwyczajać do niej stopniowo. Pierwszy seans nie powinien trwać zbyt długo, aby nasze ciało miało możliwość przyzwyczajenia się do wysokich temperatur. Z czasem możemy wydłużać wizyty.

Senior w saunie

Kąpiel w saunie powinna zainteresować każdego seniora, gdyż podnosi ona odporność osobom starszym. Jest to doskonała broń w sezonie grypowym i przeziębień. Ma także pozytywny wpływ na osoby z problemami z górnymi drogami oddechowymi, w tym także na osoby z astmą oskrzelową. Zdrowe osoby mogą czerpać same korzyści z przebywania naprzemiennie w niskich wysokich temperaturach. Seanse w saunie wpływają normalizująco na ciśnienie krwi i wspomagają leczenie zaburzeń krążenia. Nasze organy wewnętrzne są lepiej ukrwione, a organizm zahartowany co może zapobiegać zawałom serca. Według amerykańskich naukowców osoby regularnie chodzące do sauny mogą się pochwalić większą wydolnością serca i mniejszymi problemami z oddychaniem podczas wysiłku fizycznego. Jednak mimo, iż sauna ma bardzo korzystny wpływ na serce to osoby z zaawansowanymi problemami z zdrowotnymi układu krążenia powinny powstrzymać się od korzystania z niej. Na to przeciwwskazanie szczególnie powinni zwrócić uwagę seniorzy, gdyż to w ich grupie wiekowej zachorowania na choroby krążenia i serca są najczęstszym problemem. Kolejnym częstym i nieprzyjemnym problemem, z którym borykają się osoby starsze jest ból kręgosłupa i stawów. I dla tych osób mamy dobra nowinę, gdyż sauna jest świetną metodą na te dolegliwości. Jest pomocna w łagodzeniu ból, rozluźnia mięśnie, zwiększa ruchomość stawów, a także chroni przed chorobami reumatycznymi. Korzystanie z sauny daje korzyści nie tylko naszemu ciało, ale i duszy. Jest ona szczególnie polecana osobami zmagającymi się z nerwicami i mającymi stany depresyjne. Działa ona uspokajająco i relaksująco przez co poprawia nam humor. W saunie można osiągnąć prawdziwe głębokie rozluźnienie co pozwala nam się wyciszyć i poprawić sobie nastrój. Seanse w saunie to także doskonała metoda do walki z chorobami cywilizacyjnymi związanymi życiem w ciągłym stresie i z ograniczoną aktywnością fizyczną.

Przeciwwskazania

Mimo mnóstwa zalet należy pamiętać, iż wizyta w saunie wiąże się z przebywaniem w bardzo wysokiej temperaturze, a to sprawia, że nie każdy może z niej korzystać. Przeciwwskazania powstrzymujące przed korzystaniem z niej są często uwzględnione w regulaminie. Korzystanie z sauny jest zabronione dla osób z chorobami nowotworowymi, z padaczką, nadczynnością tarczycy, wysokim ciśnieniem i kamicą nerkową. Osoby z chorobami serca i układu krążenia powinny poradzić się swojego lekarza. Przeciwwskazaniem do korzystania z sauny są także ropne choroby skóry oraz stany zapalne i gorączkowe. Finlandia to kraj, w którym kąpiele w saunie od wieków cieszą się ogromną popularnością. Nawet jej najstarsi mieszkańcy doceniają jej wielką moc. Wszyscy powinniśmy iść w ich ślady i przekonać się jak korzystny wpływ mają takie kąpiele na nasze ciało i samopoczucie i jak pomocne są w walce z wieloma problemami zdrowotnymi. Zatem chodźmy do regularnie, zabierajmy rodziców i dziadków, zapewnijmy im zdrowy i przyjemny sposób spędzenia czasu. Możesz także namówić seniora na montaż własnej sauny w domu. Na pewno ułatwi to regularne seanse w saunie, będzie dużo wygodniejsze zarówno dla seniora jak i dla całej rodziny, która bez wątpienia z chęcią spędzi czas w miłej atmosferze.

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl