Co raz więcej osób ma możliwość stworzenia własnej prywatnej strefy relaksu w domu. Zdecydowanie rośnie świadomość dobroczynnego wpływu sauny na nasze zdrowie, kondycje urodę i samopoczucie. Dzięki posiadaniu własnej sauny domowej można swobodnie zapewnić sobie systematyczność seansów i tym samym w pełni zaczerpnąć ze wszystkich korzyści saunowania. Jednak przy zakładaniu prywatnej sauny w domu należy rozważyć szereg czynników, które mają istotne znaczenie dla pełni najlepszych wrażeń.

Wymarzona sauna w domu - jak typ sauny wybrać

Wraz z pojawieniem się decyzji o stworzeniu własnej prywatnej sauny domowej pojawia się dylemat, jaki typ sauny wybrać. Najczęściej dotyczy on tych osób, które dotąd korzystały z sauny w bardzo wąskim zakresie i nie zdążyły poznać różnic między poszczególnymi rodzajami sauny. Czasem jest też trudno zdecydować na konkretny wybór, jeśli kilka typów sauny może spełnić wszystkie oczekiwania. Najpopularniejszym wyborem jest tradycyjna sauna fińska. To rozwiązanie dla tych, którzy doceniają wpływ gorącego powietrza i cudownego aromatu palonego drewna. Ale w ostatnim czasie szybko rośnie popularność saun niskotemperaturowych. Wśród nich oczywisty prym wiedzie nowoczesna sauna Infrared. To rozwiązanie oparte jest na działaniu promieniowania podczerwonego, które wnika bardzo głęboko pod skórę. Niezwykle korzystne, holistyczne działanie ma również sauna japońska, czyli ganbanyoku. To połączenie przyjemnego relaksującego seansu z bardzo intensywną regeneracją naszego zdrowia i urody. Zaleta saun niskotemperaturowych jest bardzo niewielka ilość przeciwwskazań i mocne działanie terapeutyczne w przyjemnych warunkach. Sauna Infrared i sauna japońska nie wytwarzają wysokich temperatur, są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy unikają nadmiernego gorąca.

Sauna w domu, a kwestie techniczne

Wybór wymarzonego typu sauny to nie wszystko. Niezwykle ważna jest też sama instalacja i dobór materiałów. Moc pieca, rodzaj jego zasilania jest kwestią, którą warto powierzyć specjalistom. Eksperci Zitpol Sauna przedstawią wszystkie możliwe opcje wyboru. Bo decyzja nie dotyczy jedynie różnicy między piecem opalanym drewnem, piecem elektrycznym czy promiennikiem. Ważne są parametry pomieszczenia i możliwość skorzystania z dodatkowych opcji, takich jak na przykład aromaterapia, wykorzystanie leczniczego wpływu światła, czy kolorów. Należy również uwzględnić wielkość pomieszczenia, w którym ma być zamontowana sauna. Kolejną ważną sprawą jest dostępność do wody. Ponadto dobór właściwych materiałów i sama aranżacja wnętrza sauny to także ważne decyzje przy zakupie sauny domowej. Najbardziej korzystna jest zatem decyzja o zakupie sauny projektowanej od samego początku zgodnie z oczekiwaniami inwestorów i dopasowaniem do wnętrza. W takiej saunie można wykorzystać praktycznie wszystkie rozwiązania, które zapewnią najlepsze wrażenia. Specjaliści dobiorą odpowiedni typ drewna, możliwe połączenia z kamieniem lub szkłem. Przedstawią wizualizacje, na bazie których można dopracować każdy szczegół. Twoja prywatna sauna będzie odzwierciedlała potrzeby użytkowników. W domowej saunie szytej na miarę wszystkie elementy będą ze sobą współgrały, a sama strefa relaksu idealnie wtopi się w wystrój całego domu. Jeśli zatem myślisz o spełnieniu swoich marzeń o domowej saunie, skontaktuj się z ekspertami Zitpol Sauna. Zaprojektujemy i stworzymy twoją kameralną indywidualną saunę, dzięki której będziesz korzystać z najwspanialszych, dobroczynnych sesji.  

Powiązane artykuły

Napisz Zadzwoń

Producent Saun i Spa Zitpol Sauna

tel.: 605 23 15 25

Specjalista ds. Ganbanyoku
tel.: 697 51 30 05

For english:
+48 697 51 30 05

e-mail:
info@zitpol-sauna.pl